DETOKSYKACJA EDUKACJI TWOJEGO DZIECKA

Od samego początku miej na uwadze, że podstawowa edukacja to nie wyścigi. Pamiętaj, że dobrze radzące sobie na dłuższą metę dzieci to te, które:
lubią się uczyć dla samych siebie, a nie dla punktów i lepszych ocen, są zmotywowane do nauki i nie poddają się łatwo, dobrze współżyją z innymi dziećmi i z nauczycielem, potrafią pracować w grupie. Zaakceptuj fakt, że u różnych dzieci rozwój przebiega w różnym tempie. Dziecko, które dzisiaj świetnie daje sobie radę, jutro może zwolnić; dziecko opóźnione na starcie w pewnym momencie może prześcignąć inne. Z całego serca chwal dziecko za jego osiągnięcia, szczególnie te, które wymagały znacznej pracy i wysiłku. Okazuj radość, kiedy wszystko dobrze się układa. Nie przesadzaj jednak z pochwałami – jeśli zaczniesz wychwalać pod niebiosa wszystko, cokolwiek zrobi twoje dziecko, pochwała nie będzie miała aż takiego znaczenia, kiedy będzie naprawdę zasłużona. Kiedy uznasz, że osiągnięcia twojego dziecka nie są takie, jak powinny być, ogranicz do minimum uwagi krytyczne – przedyskutuj z nim, gdzie mogą tkwić błędy, i wspólnie poszukajcie sposobów, jak im zaradzić. Spróbuj jednak nie wywierać zbyt wielkiej presji. Jeśli twoje oczekiwania są zbyt wielkie, możesz zniweczyć szanse dziecka na sukces.

Witaj na mojej stronie. Portal tworzę z pasji, bardzo lubię promować idę poszerzani wiedzy, dlatego postanowiłem założyć tego bloga. Mam nadzieję, że zainteresują Cię moje wpisy. Zapraszam do czytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.