Coraz więcej firm budowlanych decyduje się na korzystanie z rusztowań używanych. Nie można się temu dziwić. Jest to opcja zdecydowanie tańsza niż zakup nowej konstrukcji. Rusztowania używane można kupić lub wynająć. Kiedy warto skorzystać się z każdej z opcji? Podpowiadamy.
Rusztowanie używane – czy to bezpieczne?
Rusztowania elewacyjne to tymczasowe, metalowe konstrukcje, które umożliwiają pracę na wysokościach. Charakteryzuje je prosta budowa oparta na złączonych ze sobą pionowo i poziomo słupach. Aby dane rusztowanie było dopuszczone do użytkowania, musi spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Czy podobnie jest w przypadku konstrukcji używanych?
Tak. Rusztowania używane, aby móc funkcjonować na rynku, także muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa. Wybierając konstrukcję dla swojej firmy, należy jednak dokonać dokładnego przeglądu technicznego. Najlepszym rozwiązaniem byłoby nabycie sprzętu od sprawdzonych firm. Duży wybór rusztowań używanych znaleźć można na stronie https://szalbud.pl/.
Zobacz także: https://asdm.pl/gdzie-wykorzystuje-sie-szalunki-scienne
Zakup czy wynajem rusztowań używanych?
Odpowiedź na to pytanie zależy od okoliczności. Zakup własnej konstrukcji opłacalny jest w przypadku firm, które mają dużo zleceń i prowadzą regularne prace budowlane. Kiedy pracy jest naprawdę dużo i jest ona wykonywana w różnych lokalizacjach, to dobrym pomysłem będzie zakup kilku rodzajów rusztowań. Wymaga to jednak cyklicznej konserwacji i posiadania miejsca na przechowywanie.
Wiele firm oferuje także możliwość wynajmu rusztowania. Jeżeli mamy do czynienia z małą firmą, która realizuje jedynie pojedyncze zlecenia lub mamy potrzebę jednorazowego użycia rusztowania, to lepszy będzie wynajem. Zakup sprzętu będzie po prostu nieopłacalny. Warto wspomnieć również o sytuacji, kiedy nasze prace wymagają użycia różnych rodzajów rusztowań. Wtedy także warto je wynająć.
Czy opłaca się korzystać z używanych rusztowań?
Głównym powodem, dla którego używane rusztowania cieszą się tak dużą popularnością jest cena. Konstrukcje używane to o wiele mniejsze koszta niż zakup nowego sprzętu. Ma to ogromne znaczenie dla firm o nieco bardziej skromnym budżecie. Jeżeli firma nie ma konieczności posiadania własnego rusztowania to warto postawić na wynajem.
Posiadanie własnego rusztowania generuje koszta. Tymczasowo niewykorzystywaną konstrukcję trzeba gdzieś przechowywać, a także poddawać cyklicznej konserwacji. Kiedy decydujemy się na wynajem, problemy te znikają. Wypożyczenie rusztowania jest zdecydowanie tańsze niż jego zakup, więc to po prostu bardziej opłacalna opcja.
One thought on “Wynajem rusztowania – kiedy się opłaca?”