Mambon – czy istnieje idealna szkoła jazdy?

Szkół nauki jazdy jest naprawdę bardzo wiele. W każdym mieście znajduje się plac manewrowy a ilość codziennie mijanych samochodów egzaminacyjnych jest spora. Każdemu młodemu człowiekowi zależy, na poczuciu niezależności i chęci posiadania własnego środka transportu. Wybór odpowiedniej szkoły nauki jazdy jest bardzo istotny. Ma wpływ na wynik podczas egzaminu państwowego. Jak myślisz, czym kierować się przy wyborze szkoły jazdy?

Cena za kurs

Cena przy wyborze szkoły jazdy jest istotna, jednak, w żadnym wypadku nie powinna być czynnikiem decydującym. Pamiętaj, że każdy niezdany egzamin państwowy to dodatkowy koszt (przykładowo cena kursu praktycznego w Bytomiu wynosi 140 zł). Zastanów się, czy lepiej nie zainwestować, więcej pieniędzy w dobrą szkołę, niż zostawiać swoje pieniądze w WORD – zie. Przed rozpoczęciem kursu, 30 godzin praktyki może wydawać się dużo, jednak przed egzaminem państwowym, wielu kursantów decyduje się na wykupienie dodatkowych godzin, dopytaj jaki jest ich koszt (średnio ceny wahają się między 60 – 90 zł za 1 godzinę).

Kurs teoretyczny

W okresie pandemii wiele szkół zdecydowało się na możliwość kursu teoretycznego w formie zdalnej. Niewątpliwie jest to duże ułatwienie, jednak sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taki sposób przekazywania wiedzy, jest dla Ciebie odpowiedni. Kursy najczęściej są nagrywane co wiąże się z możliwością odtworzenia ich w dowolnym momencie, jednak możliwość zadawania pytań, w tym przypadku jest utrudniona. Szkoły jazdy w ramach kursów zapewniają swoim kursantom materiały szkoleniowe, jednak bezpośrednia rozmowa z instruktorem jest podstawą zrozumienia przekazywanego materiału. Warto dowiedzieć się, czy szkoła oferuje, także materiały w formie online m.in. dostęp do przykładowych pytań pojawiających się na egzaminie teoretycznym.

Ilość instruktorów

Cały kurs, na prawo jazdy obejmuje 30h praktyki oraz 30h teorii. Najczęściej, w ciągu jednego dnia kursant jeździ 2h. Jeśli zależy Ci na szybkim zdaniu kursu wewnętrznego, powinieneś wiedzieć ilu instruktorów znajduje się w danej placówce. Przyczyni się to do sprawnego zrealizowania, wszystkich jazd oraz uniknięcia przerw między nimi. Dużym ułatwieniem jest, także oferowanie przez, niektóre szkoły jazdy możliwość odbycia jazd w weekend oraz do późnych godzin wieczornych.

Ranking szkół

W sieci dostępne są opinie byłych kursantów o danej szkole jazdy. Warto się z nimi szczegółowo zapoznać. Na ich podstawie zdobędziesz wiedzę na temat instruktorów – ich podejścia do kursantów. Dostępne są, także rankingi najlepszych szkół w danym mieście. Tego typu selekcja tworzona jest m.in. na podstawie średniej zdawalności egzaminów państwowych.

Samochód

Zwróć uwagę na model samochodu, na którym miałbyś odbywać jazdy. Dla przyszłych kierowców, ważne jest, aby był on zgodny z modelem egzaminacyjnych. Niektóre szkoły za dodatkową opłatą „wypożyczają” swój samochód, na egzamin państwowy.

Jak pokonać stres przed egzaminem państwowym?

Jeśli chciałbyś poczuć się pewnie, przed egzaminem, powinieneś być świadomy swoich umiejętności. Nie możesz wmawiać sobie, że każdy egzaminator jest zły i chce Cię oblać. Każdy egzamin jest nagrywany, więc w razie wątpliwość masz prawo odwołania się od negatywnego wyniku. Dzień przed egzaminem zrób coś dla siebie, zrelaksuj się, „kucie” na siłę wszystkich regułek już nic nie da. Zdałeś kurs wewnętrzy, więc umiesz jeździć. Dobrym pomysłem jest wykupienie sobie dodatkowych jazdy, jednak od Ciebie zależy, czy odbędziesz je w dniu egzaminu. Możesz, także jeszcze raz przeanalizować sobie trasy egzaminacyjne, w Internecie znajdziesz interesujące Cię filmiki: nie chodzi tutaj o nauki trasy na pamięć, jednak zwrócenie uwagi na newralgiczne punkty. Nie daj się zaskoczyć!

Witaj na mojej stronie. Portal tworzę z pasji, bardzo lubię promować idę poszerzani wiedzy, dlatego postanowiłem założyć tego bloga. Mam nadzieję, że zainteresują Cię moje wpisy. Zapraszam do czytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.