Dlaczego stosowanie materacy przeciwodleżynowych jest bardzo ważne?

Opieka nad osobami, które nie mogą samodzielnie się poruszać, wymaga przede wszystkim opanowania, jak również wytrwałości, odporności na stres i radzenia sobie często z różnymi problemami. Osoby, które stale leżą, są niestety narażone na występowanie odleżyn. Warto stosować różnego rodzaju profilaktykę, na którą składa się między innymi zakup materacy przeciwodleżynowych. Czym one są i jakie mają właściwości?

W życiu każdego z nas mogą przyjść takie momenty, gdy konieczne będzie sprawowanie opieki nad osobą starszą lub innym członkiem rodziny, który może być poddawany rehabilitacji lub na przykład wymaga opieki pooperacyjnej.

Często również zdarza się sytuacja, w której mamy do czynienia z osobą stale leżącą, ewentualnie taką, która większość swojego czasu spędza w łóżku lub na wózku. Takie osoby, które mają nikłą aktywność fizyczną, niestety narażone są na różnego typu problemy, wśród których pojawiają się odleżyny.

Materace przeciwodleżynowe, dzięki swoim właściwościom mogą zminimalizować ryzyko powstawania odleżyn.

Jakie właściwości mają materace przeciwodleżynowe?

Zarówno dla osoby leżącej, jak również dla opiekuna, materace przeciwodleżynowe mają bardzo zbawienne właściwości i pozwolą na to, aby opieka była łatwiejsza, wygodniejsza, mniej stresująca i na pewno mniej obciążająca.

Co to jest materac przeciwodleżynowy? To specjalny rodzaj materaca, który znacząco ogranicza ryzyko powstawania odleżyn i rozprzestrzeniania się ich. Materac wyposażony jest w specjalny mechanizm umożliwiający użytkownikowi ruch, a tym samym pracę tkanek. Materac zapobiega stałemu naciskowi na skórę, zapewnia lepszą wentylację, jak również krążenie. Wyposażony jest w specjalne komory, które naprzemiennie się opuszczają i podnoszą. Takie materace można kupić w sklepie medycznym Ortmed https://www.ortmed.pl/.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy kupujemy materac przeciwodleżynowy?

Wybór materaca nie jest trudny, o ile będziemy pamiętać o:

– wielkości materaca,
– jakości mechanizmu, którym dysponuje,
– poziomie hałasu,
– bezpieczeństwie użytkowania,
– wzroście oraz wadze osoby leżącej,
– typie choroby pacjenta,
– przeznaczeniu materaca (leżenie częściowe, leżenie całodobowe).

Zobacz także: https://zamowwizyte.pl/materac-przeciwodlezynowy-o-czym-powinnismy-pamietac-gdy-chcemy-go-kupic/

Wybrany przez nas materac po prostu powinien sprawnie działać, być bezpieczny, jak również łatwy w utrzymaniu czystości. Powinniśmy na pewno zapoznać się z różnymi modelami, dzięki temu będziemy na pewno mieli zdecydowanie lepszy pogląd.

Witaj na mojej stronie. Portal tworzę z pasji, bardzo lubię promować idę poszerzani wiedzy, dlatego postanowiłem założyć tego bloga. Mam nadzieję, że zainteresują Cię moje wpisy. Zapraszam do czytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.